Gerų darbų diena sode, ką veikti. Gerų darbų ieškojimas darželyje, skirtas spontaniškų gerumo aktų dienai. Teminė pamoka „Gerumo diena“

Scenarijus „Gerų darbų diena“ – bendra pramoga su tėvais ir vyresniais vaikais ikimokyklinio amžiaus

Aleksandrova Aleksandra Jevgenevna muzikos vadovas Sankt Peterburgo Krasnoselsky rajono GBDOU vaikų darželis Nr. 4
Darbo aprašymas: Atkreipiu jūsų dėmesį į linksmybių dalijimosi su tėvais scenarijų. Šį scenarijų gali naudoti muzikos vadovai ir ikimokyklinio ugdymo mokytojai. Atostogų scenarijus skirtas vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams.
Tema: Bendra veikla su tėvais
Pranešėjas švietimo sritis: meninis ir estetinis vystymasis.
Tikslas: sukelti teigiamą emocinį atsaką, sukurti magijos atmosferą vaikams;
Užduotys:
- įtraukti vaikus į dalyvavimą šventėje;
- ugdyti vaikų muzikinius, šokio ir dainavimo gebėjimus;
- skatinti vaikus aktyvus dalyvavimas muzikiniuose žaidimuose;
Veikla: komunikabilus, žaismingas, muzikalus.
Dalyviai: vyresniųjų ir parengiamųjų grupių vaikai, muzikos vadovas, mokytojai, tėveliai
Preliminarus darbas:
- pasirinkimas muzikinis repertuaras;
- mokytis poezijos
- mokytis dainų

GERŲ DARBŲ DIENA

Pranešėjas: Mieli vaikai ir gerbiami suaugusieji!
LABA DIENA!
Džiaugiamės jus matydami ir sveikiname su šia „GERUMO“ švente Šiandien daug sužinosime apie gerumą ir mandagumą!

1 vaikas: Kodėl žmonėse tiek daug šviesų ir šypsenų?
Žinoma, čia nėra jokios paslapties:
Šventė jau čia – Gerų darbų diena!
2 vaikas: Tai tikrai nuostabi diena
Kurio mes visi taip ilgai laukėme
Ir šiandien norime jums apie tai papasakoti.
Kad mūsų sodas garsėja gerais darbais.


Pranešėjas: Neatsitiktinai Gerų darbų dienos simboliu gali tapti Septynių gėlių gėlė. Ši stebuklinga gėlė iš gera pasaka Valentina Katajeva yra tikras Gerojo stebuklo simbolis, ir kiekvienas iš mūsų gali tai padaryti. Tereikia palinkėti.
KLOUNAS FOUNTIKAS išeina – rankose laiko GĖLĘ
Funtik: Radau gėlę, bet ji nuvyto...
Jį augino vaikai ne mėnesį ar du,
Visi geri žodžiai jam buvo pašnibždėti ryte.

Bet staiga jam kažkas nutiko,
Nukritusi gėlė, mano geriausias draugas...


Pranešėjas: Kas nutiko? Liūdnas žvilgsnis? Ar tau kažkas skauda?
Funtik: Rado Gėlę
Ir jis išdžiūvo...
Ir man gaila tokios gėlės.
Pranešėjas: Padėti GĖLEI? Padėk gėlei! Gal aš žinau -
GERAI DARBAI padės visiems, visada, visame kame!
Funtik: Kokie yra GERŲ DARBŲ?
Pranešėjas: Geri darbai yra GERAI ŽODŽIAI!
Kad mums būtų GERAI
Jums reikia "HELLO!" kalbėti
Vaikai tai žino visiems, kuriuos sutinkate


Šįryt atsistojau su ranka ant krūtinės
Sveiki! - pasakė jis saulei, uždėjo antrąją ranką ant krūtinės
Sveika saule auksines rankas aukštyn
Sveiki, mėlynas dangus, rankos į šonus,
Labas rytas Viena ranka pirmyn,
Laba diena Pirmyn
Mes netingi pasisveikinti! Abi rankos ant krūtinės
Funtik: O dabar žaisime gerais žodžiais.


Žaidimas su kamuoliu „Gerūs ir mandagūs žodžiai stovi“. Suaugęs žmogus paima kamuolį ir pradeda žaidimą. Jis pasako bet kokį malonų ar mandagų žodį ir meta kamuolį vienam iš vaikų. Žmogus, pagavęs kamuolį, sugalvoja naują žodį, jį įvardija ir meta kamuolį kitam vaikui.
Funtik: Tik gerų žodžių neužtenka
Ko dar trūko?
Vaikai: Mokyti gerumo
Nuo vaikystės mus moko DARBO
Štai išmėtyti žaislai – piramidė, barškučiai
Mes su vaikinais eisime ir sutvarkysime reikalus


ŽAIDIMAS „Surinkite PIRAMIDĘ“ (2–3 didelės piramidės)


Vaikai: Su geru darbu gyventi lengviau
Ir draugaukite su darbu
Lobyje muilas putoja,
Skalbiame, žiūrėk!
Šokis „BIG WASH“


Vaikai: Stenkitės suteikti žmonėms šilumą
Dalyvavimas ir rūpinimasis
Juk gyvenime svarbu koks tu esi,
Nesvarbu, kas tu esi.
Daina „Mums patinka eiti į darželį“


Funtik: Gerumas gyvena pasaulyje tik su geraširdis, vaikai.
Turime padėti suaugusiems ir močiutėms. Gerbk senelius.
Žaidimai „Padėk močiutei ir seneliui!


1. Padėkite į močiutės namus neštis maišelį su bakalėjomis.


2. Padėkite blogo regėjimo seneliui pereiti važiuojamąją dalį.



Funtik:Žiūrėk, mūsų GĖLĖ
Pražydo jo žiedlapis!
Tegul mano gėlė būna su tavimi.
Jis išpildys visus norus.


Mūsų šventė baigiasi, bet neliūdėsime.
Tegul visos jūsų svajonės išsipildo gerų žmonių džiaugsmui!
Iki pasimatymo!

1 puslapis iš 2

Vaikiškas pedagoginis projektas„Gerumo diena“

(trumpalaikis, edukacinis, kūrybinis)

Pirmas lygmuo. Tikslų nustatymas.

skyrius " Moralinis ugdymas» įtraukta į beveik visas edukacines programas, skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikams. Humaniško požiūrio į žmones pagrindas – gebėjimas užjausti, užjausti – pasireiškia įvairiose gyvenimo situacijose. Todėl vaikai turi ugdyti ne tik idėjas apie tinkamą elgesį ar bendravimo įgūdžius, bet, visų pirma, moralinius jausmus.

Projekto dalyviai: vyresniosios grupės vaikai, mokinių tėvai, grupių mokytojai, ugdymo psichologė.

Tikslas: emocinio požiūrio į tikrovę formavimas.

Užduotys:

  • Forma vaikams Teigiamas požiūris visiems žmonėms;
  • Ugdyti socialinius jausmus, prosocialinius veiksmus, savitarpio pagalbą.
  • Skatinti tam tikrų normų ir visuotinių vertybių įsisavinimą;
  • Ugdykite pasitikėjimą savimi ir savo galimybėmis, bendravimo įgūdžius.

Antrasis etapas. Projekto plėtra.

1. Supažindinkite dalyvius su šios temos svarba.

2. Metodinės literatūros pasirinkimas:

  • M.A. Vasiljeva „Švietimo ir mokymo programa darželis»
  • „Ugdymo ir lavinimo darželiuose programos“ leidyklos „Ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymas“ metodinės rekomendacijos, Maskva, 2009 m.
  • Žurnalas" Ikimokyklinis ugdymas» Nr.3, Nr.8, 2008 m.
  • Socialinio gabumo psichologija. Redagavo Y.L. Kolominsky, E.A.Panko, Maskva, Linka-Press, 2009 m.
  • Žurnalas „Ikimokyklinė pedagogika“ 2008 Nr.5.

3. Pasirinkti vaizdinę didaktinę medžiagą ir grožinę literatūrą (atitinkančią projekto temą).

Trečias etapas. Projekto įgyvendinimas.

Programos skyrius.

Darbo formos ir metodai.

Žaidimo veikla.

Situacinis žaidimas-pasakojimas su teatriniais elementais "Katė ir ežiukas ant sūpynių", situacinis žaidimas - istorija "Automobilis", situacinis žaidimas - istorija "Įvykis avietėse", situacijų žaidimas - pasaka "Padėk voverei", situacinis žaidimas - istorija "Irisai".

Žaidimai lauke: „Gerieji elfai“, „Šešėlių teatras!“, „Stebuklinga kėdė“

Žaidimai „Draugystės tiltas“, „Radijas“, „Paslaptis“, „Gerūs ir mandagūs žodžiai“, „Malonūs sveikinimai“, „Saulė“.

Didaktiniai žaidimai: „Kas gerai, kas blogai“, „Užbaikite paveikslą“, „Mandagumo mokykla“, „Neturėčiau - privalau“, „Gyvūnai pelkėje“.

Kognityvinė raida.

Užsiėmimai „Pasakų diena“, „Padovanok gerumą žmonėms“.

Darbas su albumu „Elgesio taisyklės ikimokyklinukui“

Žiūrėti animacinius filmus

„Sveiki atvykę“, „Pasaka apie gerąjį raganosį“, „Pabaisa“, „Kaip asilas ieškojo laimės“.

Klausytis muzikos „Gerumo kelyje“, „Gerumas“ (m/f apie Funtik), Barbariki „Gerumas“, Leopoldas „Skaisčiai šviečia saulė“

Pokalbiai apie gerus darbus ir darbus.

Situacijų modeliavimas.

Mirlių mokymasis

Produktyvi veikla.

Darbas su tėvais.

Susipažinimas su savo aplinka.

Kalbos raida.

Susipažinimas su grožine literatūra.


Taikymas.

Modeliavimas.

Bendradarbiavimas tarp tėvų ir vaikų „Paukščių lesykla“.

„Įvadas į vandens savybes“.

"Draugystės pamoka"

Majakovskis „Kas yra gerai, kas blogai“; Nencų pasakos „Ajoga“, „Trys sūnūs“, Osejevas „Gerūs žodžiai“, A. Kuznecovo eilėraščiai „Mergaitės“, E. Serovo „Bloga istorija“, E. Blaginino „Dovana“, pasaka „Kaip atrodė ugniagesė draugui“

Kolektyvinis darbas „Meilių vardų medis“

"Puodelis seneliui".

Ketvirtasis etapas. Projekto pristatymas.

1. Šventės „Gerumo diena“ minėjimas

2. „Gerų darbų medžio“ kūrimas kartu su vaikais.

Penktas etapas. Naujų projektų užduočių nustatymas.

1. Toliau ugdykite malonius žmones, draugiškus santykius tarp grupės vaikų.

2. Kartu su vaikais ir jų tėvais sukurti albumą „Mūsų geri darbai“.

3. Vadovo „Mirilka“ sukūrimas.

Šventinė „Gerumo diena“ – projekto pristatymas.

Tikslai:

1. Formuoti vaikų supratimą apie gerumą kaip svarbią žmogaus savybę;

2. Skatinkite vaiko norą daryti gerus darbus;

3. Išmokykite vaikus perteikti žmogaus emocinę būseną veido išraiškomis, gestais, taip pat kalboje ar piešinyje.

Įranga: Minkštas žaislas- Meškiukas, balionai, kaspinėliai, gėlės grupei papuošti, sieninis laikraštis papuoštas dieną prieš.

Pamokos eiga.

Mishka ateina aplankyti vaikų ir pasakoja jiems savo liūdną istoriją.

Turėti: Mišką, kuriame gyvenu, užpuolė sena moteris Lenya. Ji užbūrė viską aplinkui: žolė džiūsta, gėlės nuvysta, visi medžiai apaugę voratinkliais. Paukščiai jau seniai negieda savo giesmių, o žvėrys – miško gyventojai – net negirdi, kaip verkia iš alkio, šalčio ir vienatvės. Man vienintelei pavyko pabėgti iš piktos ir tingios senolės nelaisvės. Aš atėjau pas jus pagalbos, kad galėtumėte man padėti išlaisvinti mišką nuo senolės Leni.

Pedagogas: Vaikai, ar galime padėti savo svečiui? Mishutka, pasakyk, kaip tau padėti?

Turėti: Miško gyventojus ir mūsų mišką išgelbės geri vaikų poelgiai, darbštumas, mandagumas. Vaikai, ar mokate daryti gerus darbus? (vaikų atsakymai) Ar žinote, kas yra „gerumas“ ir „geri darbai“? Kaip manote, ar juos galima įgyvendinti?

Pedagogas: Malonus žmogus yra tas, kuris padeda suaugusiems, neįžeidžia jaunesnių, gina silpnuosius, yra mandagus ir dėmesingas visiems, kalba tik gerus žodžius, Gražūs žodžiai.

« Labas rytas saulė ir paukščiai!

Labas rytas trunka iki vakaro.

Turėti: Vaikai, o jūs irgi, susitikę vienas kitą ryte darželyje, sakote gerus žodžius – sveikinimus? Matai, tu turi vieną gerą poelgį. Bet, deja, vienu geru darbu miško išgelbėti nepavyks ir jis gali mirti.

Pedagogas: Nenusimink, Mishka! Dabar kaupiame jums pilną „gerų darbų lobyną“. Šią „gerų darbų kiaulę“ nunešite į mišką. (Mokytojas parodo vaikams taupyklę ir kviečia į ją įmesti pirmą lustą - „dobrinka“.)

Pedagogas: O, vaikinai, pažiūrėkite į mūsų gėles: jos verkia.

(Mokytojas atkreipia dėmesį į sausą dirvą gėlių vazonuose. Vaikai laisto gėles.)

Turėti: Kaip dar galite padėti gėlėms?

Vaikai: Laistykite, nuvalykite lapus, atlaisvinkite dirvą. (Vaikai padeda gėlėms.)

Pedagogas: Puiku, vaikinai, jūs visi tokie malonūs ir rūpestingi. (Mishka siūlo žaisti žaidimą „Gerūs ir mandagūs žodžiai“.)

Žaidimas su kamuoliu „Gerūs ir mandagūs žodžiai“.

Vaikai stovi ratu. Suaugęs žmogus paima kamuolį ir pradeda žaidimą. Jis pasako bet kokį malonų ar mandagų žodį ir meta kamuolį vienam iš vaikų. Žmogus, pagavęs kamuolį, sugalvoja naują žodį, jį įvardija ir meta kamuolį kitam vaikui. Kamuolys nepagaunamas, jei buvo ištartas „nemalonus“ žodis, o vaikas gali paaiškinti, kodėl šis žodis jam nepatiko ar nemalonus.

Pedagogas: Vaikai, žaisdami iš savo knygų gavome signalą: jiems irgi reikia pagalbos. (Vaikai sutvarko daiktus knygų kampelyje, prireikus taiso knygas. Mokytojas primena vaikams, kad po kiekvieno gero poelgio reikia sumesti traškučius į taupyklę.)

(Mishka siūlo žaisti žaidimą „Changers“).

Žaidimas „Keisti“.

Žaidimas žaidžiamas ratu. Dalyviai pasirenka vairuotoją. Jis atsistoja ir ištraukia savo kėdę iš rato – kėdžių yra vienu mažiau nei žaidėjų. Suaugęs žmogus įvardija ženklą, pavyzdžiui: „Tie, kurie turi ( šviesūs plaukai, raudonos kojinės, mėlyni šortai ir kt.). Vaikai su šiuo ženklu greitai pakyla ir keičiasi vietomis. Šiuo metu vairuotojas bando užimti laisvą vietą. Žaidėjas, likęs be kėdės, tampa vairuotoju. Privaloma taisyklė: pagarba teisei į asmens orumą ir pagarba šiam orumui.

Meškiukas: Ir jūsų žaislams, vaikinai, taip pat reikia pagalbos! Daugelis jų turi liūdnas akis. (Vaikai plauna žaislus, sutvarko lėlių sukneles, atsargiai sulanksto statybines medžiagas, žaidimo priemonėmis šluosto dulkes nuo lentynų.)

(Žaidžiamas žaidimas „Įveik transformaciją“.)

Žaidimas „Įveik transformaciją“.

Lyderis apveda aplink ratą daiktus (rutulį, piramidę, kubą ir kt.), vadindamas juos sutartiniais vardais. Vaikai su šiais daiktais elgiasi taip, lyg tai būtų suaugusiojo pavadinti objektai. Pavyzdžiui, kamuolys perduodamas ratu. Vedėja vadina „obuoliu“ - vaikai jį „nuplauna“, „uostyti“, „valgo“.

Meškiukas: Vaikai, ar turite draugų? Ar dažnai sakai jiems gerus žodžius? (Vaikų atsakymai.) (Žaidžiamas žaidimas „Stebuklinga kėdė“.)

Žaidimas „Stebuklinga kėdė“.

Vaikai sustoja ratu, mokytojas pastato kėdę apskritimo centre ir sako: „Dabar aš paliesiu šią kėdę savo burtų lazdele, ir ji akimirksniu taps stebuklinga. O jos magija slypi tame, kad jei kas nors atsisėda ant šios kėdės, aplinkiniai iš karto pradeda sakyti tik gerus žodžius apie šį žmogų (vaiką). Suaugęs pakviečia vieną iš vaikų atsisėsti ant „stebuklingos kėdės“ ir iškart pradeda pasakoti ką nors malonaus ir gero apie šį vaiką. Tada „stebuklinga lazdelė“ perduodama vaikui, kuris stovi mokytojo dešinėje, ir jis toliau sako gerus žodžius apie ant kėdės sėdintį mokinį. Suaugęs kiekvienam žaidimo dalyviui suteikia galimybę kalbėti, o tada klausia ant kėdutės sėdinčio vaiko, kaip jis jautėsi, ir malonu, ar išgirdo jam skirtus gerus žodžius. Tada ant „stebuklingos“ kėdės pakviečiamas kitas vaikas. Žaidimas tęsiasi. Pabaigoje į „stebuklingą kėdę“ pakviečiamas kitas vaikas. Žaidimas tęsiasi. Pabaigoje Mishka pakviečiamas atsisėsti ant „stebuklingos kėdės“, vaikai sako apie jį gerus žodžius.

Meška: Vaikai, man patiko sėdėti ant jūsų nuostabios kėdės, bet labai noriu padėti savo draugams, išgelbėti savo mišką nuo piktos senolės Leni.

Pedagogas: Mishutka, mūsų "kiaulė" jau sukaupė daug gerų darbų, nuneškite juos savo draugams, miško gyventojams.

(Mishka paima „gerų darbų kiaulę“, padėkoja vaikams už pagalbą ir su jais atsisveikina.)

Pedagogas: Vaikinai, šiandien turime nuostabią dieną - Gerumo dieną. Tikiuosi, kad mūsų geri darbai išgelbės mišką ir jo gyventojus nuo senolės tinginystės. O aš ir tu iki vakaro darysime gerus darbus ir sakysime vienas kitam gerus žodžius, kuriuos visiems malonu girdėti. (Vakare mokytojas kviečia vaikus nupiešti, kaip jie praleido šią neįprastą dieną. Vaikai, jei nori, parsineša savo piešinius namo, kad supažindintų savo šeimą su tokia nuostabia diena kaip Gerumo diena.)

Pamokos santrauka: „Pasakų diena“.

Tikslas: Ugdykite draugišką, mandagų požiūrį į kitus. Padėkite draugui. Ugdykite gebėjimą įvertinti savo požiūrį į teigiamus ir neigiamus bendraamžių veiksmus. Plėtoti nuoseklią, tarptautiniu mastu išraiškingą kalbą. Ugdykite logiką ir mąstymą. Sukurkite draugišką atmosferą tobulėjimo veiklai.

Įranga: personažas „Pinokis“, iliustracijos pasakoms, atvirukai, spalvoti pieštukai, kambariniai augalai, didaktiniai žaidimai„Kelionė per pasakas“, Geometrinės figūros“, „Priešingai“, magnetofonas.

Pamokos eiga.

Pedagogas:

Kažko sugalvojo paprastai ir išmintingai

Susitikę pasisveikinkite: „Labas rytas!

„Labas rytas saulei ir paukščiams!

Labas rytas besišypsantiems veidams!

Ir visi tampa malonūs, pasitikintys,

Labas rytas trunka iki vakaro.

Vaikinai, pažiūrėkite, kiek turime svečių. Pasisveikinkime su jais. (Vaikai sveikinasi „Touching palms“ pagal muziką „Meškiuko lopšinė“)

Pedagogas: Ar svečių delnai šilti? (vaikų atsakymai) Taip, mūsų svečiai malonūs ir dalijasi su jumis savo šiluma. Pasirodo Pinokis (Pagal muziką, daina „Pinokis“).

Pinokis: Aš netingiu visą dieną kartoti gerus žodžius. Aš tiesiog išeisiu iš namų

Laba diena, šaukiu savo draugams.

Sveiki bičiuliai! Laba diena Kokius gražius žodžius žinote? (vaikų atsakymai). Šauniai padirbėta! O aš esu Pinokis. Atėjau tavęs aplankyti. Man reikia tavo pagalbos. Malvina man davė daug užduočių. Negaliu susitvarkyti vienas, nelankiau mokyklos. Ar tu man padėsi? (vaikų atsakymai). Iš kuprinės išima pirmąją užduotį „Geometrinės figūros“.

Mokytojas: (garsiai skaito užduotį)

Žinai, geriau, kad Pinokis šią užduotį atliktų prie stalo. Vaikams duota užduotis. Vaikai atlieka užduotį. (Abipusis atliktos užduoties patikrinimas).

Buratino dėkoja vaikams už pagalbą.

Pinokis: gauna antrą užduotį „Pasakyk priešingai“. Pinokis nustebęs: „Kas yra atvirkščiai?

Pedagogas: Dabar mes padėsime jums tai išsiaiškinti.

Žaidimas „Priešingai“

Lengvas – sunkus, juodas – baltas, blogas – geras, platus – siauras ir t.t.

Pinokis: O, aš pavargęs.

Pedagogas: O tu, Pinokis, sėdėk ir vaikai tau skaito poeziją.

Skaityti poeziją.

1. Pripūstas balionas, dvi draugės 2. Išsipūtęs, pasitempęs

Jie vienas iš kito atėmė Ruffnuto gaidį

Ruffnut buvo subraižytas kažkur per muštynes

Balionas sprogo, o dvi draugės nuplėšė šukas.

Atrodė be žaislų

Jie sėdėjo ir verkė.

3. Gaidžiai gaidžiai, 4. Labas rytas! Paukščiai pradėjo giedoti

Bet jie neišdrįso kovoti - Geri žmonės Išlipk iš lovos

Jei tikrai pasipūtai, visa tamsa slepiasi kampuose.

Galite pamesti plunksnas. Saulė pakilo ir imasi reikalų.

5. Labos nakties! - sako tyla 6. Jie mums linki - Geros kelionės!

Dabar visi girdi. Bus lengviau vairuoti ir vaikščioti.

Kalba tyliais žodžiais, tikrai nuves jus geru keliu

Miegok, aš liksiu su tavimi visą naktį. Taip pat dėl ​​kažko gero.

Pedagogas: Gerumas pasaulyje gyvena tik geroje širdyje, vaikai.

Pinokis: Aš irgi žinau eilėraštį apie save, bet jį reikia pasakoti ir parodyti judesius. Atsistokite su manimi į ratą.

Pinokis išsitempė

Pasilenkė vieną kartą, pasilenk du kartus

Jis išskėtė rankas į šonus

Matyt, neradau rakto,

Kad gautume raktą

Reikia atsistoti ant kojų pirštų.

Buratino atkreipia dėmesį į grupės dizainą. Vaikai vardija pasakas pagal iliustracijas.

Pinokis: Ir aš žinau šią pasaką, tai mano pasaka, aš joje gyvenu. Kokia čia pasaka? (Vaikų atsakymai)

Pinokis atlieka trečią užduotį.

Žaidimas „Pasakų pasaulyje“(vaikai kortelėmis nustato pasakų ir pasakų herojų vardus).

Pinokis: Taip, taip, aš girdėjau pasaką apie seserį Alionušką ir brolį Ivanušką. Kaip jis virto mažu ožiuku. Malvina man tai pasakė ir net parodė pirštų mankštą apie užsispyrusius vaikus

Pirštų gimnastika.

Čia yra kuprotas tiltas

Štai raguotas ožys

Ant tilto jis susitiko

Pilkas brolis

Užsispyręs su užsispyrusiu

Pavojinga iki šiol

Ir ožka su ožiuku

Jie pradėjo daužyti galvas

Užmuštas, užmuštas

Kovojo, kovojo

Ir gilioje upėje

Buvome dviese.

Pedagogas: Vaikinai, prie to kyla kivirčas, bet mes turime būti draugiški ir malonūs. Bet tu ir aš pažįstame pasaulį. Parodykime tai Pinokiui.

Mirilka:

Plaukėme laivu ir valgėme silkę

Bet silkė nieko gero, turime, turime sudaryti taiką

Ramybė, ramybė amžinai, kivirčai, kivirčai – niekada.

Pinokis: Štai mano kuprinė tuščia. Jūs padėjote man atlikti visas užduotis. Labai ačiū. Labai gerai, kad esate draugiškas, malonus ir protingas. O, kiek tu turi gėlių, aš iš jų padarysiu puokštę Malvinai.

Pedagogas: Ką tu kalbi, Pinokis, tai mūsų kambariniai augalai. Jų negalima suplėšyti, jais reikia žavėtis. O vaikai žiūri į juos akimis ir neliečia rankomis.

Pinokis: Norėjau padaryti gerą darbą. Padovanok Malvinai dovaną.

Pedagogas: Pinokis, leisk vaikams piešti gėles, o tu padovanok jas Malvinai.

(Vaikai piešia gėles ir dovanoja jas Pinokiui).

Pinokis: Na, mano kuprinė tuščia, galite saugiai eiti į Malviną.

Pedagogas: Žinai, Pinokis, atsisveikindami norime duoti tau keletą patarimų:

1. Vyras be draugų yra kaip medis be šaknų.

2. Ginčai nepriveda prie gerų dalykų.

3. Draugai yra žinomi nelaimėje.

4. Susirasite naujų draugų, bet nepamirškite senųjų.

5. Visur padėkite draugui, nepalikite jo bėdoje.

6. Laikas verslui, laikas pramogoms.

7. Nebus nuobodu, jei jūsų rankos bus užimtos.

Pinokis: Kokios geras patarimas ir supratau, kad be gerų ir malonių draugų gyventi neįmanoma. Ir kaip aš galiu tau padėkoti už tavo gerumą? Taip, aš tau padovanosiu kompaktinį diską su pasaka. Ir šokime atsisveikiname.

Šokite pagal dainą "Pinokis"

Pinokis: Aš netingiu visą dieną sakyti gerus žodžius. Kai atsisveikinu su visais pažįstamais, sakau „sudie“.

Pamoka: „Duokite gerumą žmonėms“

1. Išsiaiškinti vaikų mintis apie „gėrio“, „blogio“, „geranoriškumo“ sąvokas, jų svarbą žmonių gyvenime; ugdyti gebėjimą vertinti kitų veiksmus;

2. Skatinti ikimokyklinukų vaizduotės mąstymo ir kūrybinės vaizduotės ugdymą;

3. Ugdykite vaikuose draugišką ir pagarbų požiūrį į kitus.

Žaidimo įranga: žaislas Kiškis, mandagumo skrynia, laiškas, vokas su maloniais žodžiais, ryšulėlis su kryžiažodžiu, gyvūnų kepurės pagal vaikų skaičių, stebuklų medis, širdelės, vatmano popieriaus lapas su širdelė, flomasteriai, popierius, klijai, žirklės, V. Šainskio dainų garso įrašai .

Pamokos eiga.

Suaugusieji: Vaikinai, pažaiskime sveikinimo žaidimą „Saulė teka!

Saulė pakilo -

Nustok miegoti,

Nustok miegoti

Pats laikas keltis!

Šiais žodžiais vaikai atlieka judesius, kartodami juos po suaugusiojo.

Ar nemiegi? Šypsokis! Pakelkime rankas ir ištieskime saulę. Sveika Saulute!

Psichologinė gimnastika „Nepyk, šypsokis!

Kiekvienas iš jūsų pasuks galvą į šalia stovintį žmogų, žiūrės į akis ir meiliai, šypsodamasis pasakys: „Nepyk, šypsokis!

Pasigirsta beldimas į duris. Suaugęs žmogus atneša žaislą - Little Bunny.

Kiškis. Sveiki bičiuliai!

Suaugęs. Pasisveikinkime su Kiškiu įvairiais būdais!

Vaikai nusilenkia, sako įvairius sveikinimo žodžius, spaudžia ranką.

Kiškis. O, skauda! Man susižeidžia letenėlė... (verkdama)

Suaugęs. Vaikinai, kaip galime padėti Kiškiui? (Pagailėkite, sutvarstykite, nuneškite pas gydytoją...)

Žodžių žaidimas „Kas gali pasakyti maloniausią ir malonūs žodžiai Kiškis"

Tikslas: skatinti žodinio bendravimo vystymąsi; sukelti užuojautą ir norą padėti artimui.

Kiškis. Kai išgirsti tiek daug gerų žodžių ir net su šypsena veide, skausmas ir liūdesys iškart praeina. Jaučiausi daug geriau. Ar žinai dainą "Šypsena"? Išmokyk mane dainuoti ir šokti!

Skamba V. Šainskio daina „Šypsena“.

Kiškis. Vaikinai, kaip gerai, kaip smagu, dabar aš tikrai žinau, kad galite man padėti dar vienu dalyku.

Į salę įnešama skrynia.

Kiškis: Radau šią skrynią po eglute, bet bijojau ją atidaryti be tavęs. Pažiūrėkime, kas ten yra!

Jis atidaro skrynią, išima laišką, o suaugęs perskaito.

Sveiki vaikai. Aš esu burtininkas. Aš gyvenu pasakų šalyje ir padedu visiems išmokti mandagiai kalbėti, daryti gerus darbus ir darbus. Tai mano Mandagumo skrynia, kurioje rasite daug įdomių užduočių.

Suaugęs žmogus išima pirmąjį voką, kuriame randa ženklus su žodžiais „Ačiū“, „Prašau“, „Labas“ ir kitus mandagius žodžius.

Kiškis išima iš krūtinės pluoštą popieriaus, išskleidžia...

Tai kryžiažodis, užburtas svarbus žodis.

Žodžių žaidimas „Atspėk žodį“.

Tikslas: treniruotis įminti mįsles.

Suaugęs. Rašydami mįslių atsakymus į langelius, perskaitysite reikiamą žodį!

Aš bėgu ant popieriaus

Aš galiu viską, galiu viską.

Jei nori, nupiešiu namą,

Ar norite Kalėdų eglutės sniege?

Ar nori dėdės, ar nori sodo,

Bet kuris vaikas yra laukiamas pas mane! (Pieštukas)

Ir jis puikuojasi tik tada, kai

Kai jie trenkė jam į šonus:

Mediniai klubai

Jie išmušė šūvį į nugarą. (Būgnas).

Kokia keista trobelė

Atsirado virš krašto?

Kabo žemai virš žemės

Ir jis pasuka propelerį.

Yra langai, yra ir durys,

Ir urzgia kaip baisus žvėris. (Sraigtasparnis)

Ten gyvena mano šeima -

Namuose, kurie stovi po eglute.

Nešu ten adatų,

Atnešu grobį.

Nesunku mus rasti miške,

Tiesiog pažiūrėkite į savo kojas

Skubiai paskambink – esu darbininkas... (skruzdė).

Žiūrėk, palei taką

Mažos kojos vaikšto.

Ant galvos yra šukos.

Kas čia? (Gaidelis).

Mes atvežėme jus į stebuklingą namą

Dėžutė nepaprasta.

Paspauskite reikiamą mygtuką,

Sėsk ant kėdės ir žiūrėk! (televizorius).

Tu paimi į rankas

Ir jūs stipriai paspaudžiate mygtuką.

Ir kaip ji sukasi,

Jis verkšlens ir suksis,

Jis šoks ir dainuos.

Kas pavadins žaislą? (Yula).

Suaugęs. Kokį žodį gavome? (Gerumas).

Kiškis. Koks tu puikus žmogus! Jūs radote labai svarbų žodį – Gerumas. Miške šis žodis bus naudingas visiems. Kodėl, jūsų nuomone, miško gyventojams reikia šio žodžio?

Žodžių žaidimas „Priešingai“.

Tikslas: aktyvinti priešingų žodžių vartojimą vaikų kalboje, sukelti teigiamas emocijas ir draugišką požiūrį į kitus.

Suaugęs: Aš pavadinsiu gyvūną, o jūs jam parinksite malonius žodžius. Pavyzdžiui, piktasis vilkas nėra piktasis vilkas, o... (kuris?) (Vilkas greitas, gudrus, stiprus, drąsus, pūkuotas, drąsus ir pan.)

Gudri lapė, gremėzdiškas lokys, dygliuotas ežiukas ir kt.

Kiškis. Ačiū, vaikinai, dar kartą pažiūrėkime į krūtinę.

Iš krūtinės jis išima kitą užduotį.

Didaktinis žaidimas: „Įvertink veiksmą“.

Tikslas: ugdyti nuoseklią vaikų kalbą, lavinti priežasties ir pasekmės ryšius remiantis siužetu, ugdyti sąžiningumą, kuklumą ir mandagumą.

Suaugęs žmogus iš voko išima didaktinio žaidimo „Įvertink veiksmą“ korteles ir prašo surasti jam tęsinį.

Kiškis. Vaikinai, padėkite man iš šių paveikslėlių išsirinkti tik tuos, kuriuose pavaizduoti geri darbai. Sujunkime juos į grandinę ir papasakokime gerą istoriją!

Suaugęs. Ši istorija burtininkei labai patiko, įdėsime į krūtinę. (Išima pakuotę ir raštelį.) Vaikinai, tai stebuklų medis! Pažiūrėkite, kaip liūdna ir sausa! Padėkite jam tapti protingu ir linksmu!

Žaidimas „Stebuklų medis“.

Tikslas: lavinti nuotaikos piktogramų skyrimą, žadinti džiugias emocijas, ugdyti gebėjimą dirbti komandoje.

Suaugęs. Kad medis atgytų, iš visų kortelių reikia pasirinkti tik tas, kurios atitinka linksmą, džiugią nuotaiką.

Kiškis. Šiomis nuotraukomis papuošime savo Stebuklų medį! Dabar visi gyvūnai stebuklingame miške galės kaitintis po jo šakomis.

Kiškis išima iš krūtinės paskutinį voką. Jame yra širdžių.

Tai Burtininkės padėka už jūsų gerus darbus!

Ištiesia širdeles vaikams.

Man labai patiko jūsų viešnagė, bet laikas grįžti namo. Viso gero!

Suaugęs. Vaikinai, atsisveikinkime su Kiškiu įvairiais būdais!

Aplinkos pažinimo pamoka.

Tema: „Įvadas į vandens savybes“

1. mokyti vaikus rasti jiems priskirtų problemų sprendimus, sutelkiant dėmesį į pagalbines diagramas;

2. praktinių veiksmų (eksperimentų) pagalba išmokti rasti klausimų sprendimus;

3. mokyti vaikus analizuoti savo emocinę būseną ir rasti jos priežastį.

edukacinis:

4. formuoti vaikams idėją apie tris vandens būsenas;

5. suaktyvinti vaikų kalboje sąvokas „vanduo“, „garas“, „sniegas“ ir „ledas“, „kruša“;

6. ugdyti pagarbų požiūrį, empatiją, reagavimą į bendraamžius, ugdyti gebėjimą vertinti savo ir kitų žmonių veiksmus.

Įranga: „Stebuklingas maišelis“, ledo gabaliukai, sniego gniūžtės, lėkštės, šluostės, servetėlės ​​pagal vaikų skaičių, termosas su verdančiu vandeniu, stiklas, atramos schemos, magnetofonas ir kasetė su įrašu „Miško garsai “.

Pamokos eiga.

1. Įvadas.

Ar žinai, kas yra burtininkai? (Vaikai atsako).

Dabar jūs ir aš taip pat pavirsime burtininkais. Užmerkite akis ir įsivaizduokite, ką turite rankose - stebuklingos lazdelės o šiandien mes, kaip tikri burtininkai, susipažinsime su vandens savybėmis, išsiaiškinsime, ką gali vanduo, į ką gali virsti.

2. Eksperimentų vykdymas.

Žiūrėk, kas tai yra? (Suaugęs žmogus rodo termosą.) Termose turiu verdančio vandens – ar matai virš jo garus? Padedu stiklinę virš garų. Kas atsitiko garui, kuo jis virto? (Vandens lašeliais).

Kas nutiko stiklui? (Jis apraso nuo garų)

Suaugęs žmogus leidžia vaikams liesti aprasojusį stiklą.

Ar manote, kad garai yra vanduo ar ne vanduo? (Atsakymas)

Kaitinamas vanduo virsta garais. Garai pakyla, atvėsta ore ir nukrenta ant žemės kaip krituliai. Kokių kritulių pavidalu?

Kas čia? (Vaikams rodo sniego gniūžtes.)

Ar sniegas vanduo ar ne vanduo?

Pažvelkite į mūsų sniego gniūžtes. (Sniego gniūžtės guli ant lėkščių) Mūsų sniego gniūžtės jau ištirpo ir guli vandens balose. Palieskite sniego gniūžtę, paimkite ją į rankas. Koks jis? (Šalta, balta, trapi...) Iš kur atsiranda sniegas? (Jie atsako.)

Žiemą iš debesų krenta sniegas. Debesyse vanduo virsta ledo kristalais ir krenta ant žemės snaigių pavidalu.

Kuris debesis, jūsų nuomone, yra šaltesnis, lietaus debesis ar sniego debesis? Kodėl?

3. Kūno kultūros momentas.

Klausykite dainos ir pabandykite įsivaizduoti, kad jūs taip pat esate vandens lašeliai. Gal lietus, gal snaigės.

Grojamas garso įrašas su daina „Viena snaigė dar ne sniegas“.

Nemokamas vaikų šokis.

4. Asociacijos.

Rytuose, kur vanduo labai vertinamas, nes jo visada trūksta: ten labai sausa ir karšta – žmonės taip pat lyginami su vandeniu.

Sakoma, kad kai kurie yra kaip bevandenė dykuma. Kodėl manote? Kaip galima vadinti žmones, kurie niekam negaila, niekam nerūpi, galvoja tik apie save? (vaikų atsakymai).

Apie kitus - kad jie kaip mažas lietus tokioje dykumoje: šiek tiek sudrėkins žemę, atsilieps į glamones - išdygs sėklos, o daigai numirs, nes lietus liovėsi ir nuskubėjo kartu su atsitiktinis debesis. Kas gali pasakyti, kad jis taip pat kartais taip elgiasi? (Vaikų atsakymai).

Kiti žmonės – tarsi šiltas vasaros dušas, kuris pagyvina viską, kas juos supa. Kada mes tokie? (vaikų atsakymai.)

5. Eksperimentai su vaikais.

Pagalvokite, kuris lietus geresnis: šiltas ar šaltas? (Vaikų atsakymai). Taip yra ir su žmonėmis: kai mus giria, tai lyg šiltas lietus, o kai mus bara ir daro pastabą, mums tai kaip šaltas lietus.

Prisimeni laikus, kai tave užklupo toks „šaltas lietus“ kaip tada jautėtės?

Vaikų pasakojimai.

Kokią naudą tau atnešė tas šaltas lietus? Sugalvokite atsakymus pagal diagramą.

Dabar prisimink, kas gero nutiko tavo gyvenime, ir tai buvo kaip šiltas lietus.

Vaikų pasakojimai.

Labai dažnai lietus mums atrodo šiltas, kai mus giria. Pabandykime padaryti šį lietų vieni kitiems. Dabar visi sustos ratu ir paeiliui sakys vieni kitiems gerus, meilius žodžius, girs artimą ir dalinsis su juo šiltu lietumi. Perduokite į „delnus“ (sulenktą į saują).

Vaikų veiksmai. -

Kokia tavo nuotaika? Ar manote, kad lengviau klausytis pagyrimų ar pagirti ką nors kitą? Kodėl?

Vaikų atsakymai.

6. Apibendrinimas. Darbas su diagramomis.

Dabar pažiūrėkime, ką šiandien turiu pagirti. Dar kartą prisiminkime, ką gali padaryti vanduo, kuo jis gali virsti? (Jie atsako.)

Įrodykite, kad sniegas taip pat yra vanduo.


Įrodykite, kad garai taip pat yra vanduo.

Kaip manote, kai mūsų „garai“, emocijos ir jausmai virsta vandeniu? Ir tada šis vanduo „išpilamas“ ant kitų. Sukurkite savo istoriją.

Vaikų pasakojimai.

Ir jei šiame eksperimente stiklas yra šaltas-šaltas, tai kas gali atsitikti su garų lašeliais, kai jie su juo susiduria?

Klausykite istorijos.

Sasha labai stengėsi klasėje, bet jam niekas nepasiteisino. Maža to, berniukui numetus pieštukus ir pradėjus juos rinkti, mokytojas jam priekaištavo, kad jis labai blaškosi ir nespės nupiešti laiku. Pamokos pabaigoje mokytoja pagyrė Stasį, kuris padėjo surinkti Sašos pieštukus, bet Sašai visiškai nieko nesakė. Sasha labai nusiminė ir pradėjo niurzgėti po nosimi, kad jam niekada niekas nepasiseka.

Po pamokos vaikai nuėjo žaisti į žaidimų kampelį. Stasui neužteko dalių pastatyti garažą. Sasha pribėgo prie jo, pradėjo šokti ir šaukti: „Ha-ha-ha! Tarnauja jums teisingai! Tau nepavyks! O, tu niekšas!

Kada Sasha jausmai jautėsi kaip „garai“? Dėl „lietaus“? Į „graduotę“?

8. Savanoriška dėmesio užduotis.

Dabar pažaiskime: atidžiai klausysime vienas kito, kad mūsų jausmai nespėtų virsti „kruša“

Parenkamas vedėjas. Vaikai stovi kolonoje ir žygiuoja pagal muziką (daina „Kelyje su debesimis“). Vadovas eina į priekį. Kai muzika nutrūksta, visi sustoja ir išklauso šnabždesio ištartą vadovo komandą, perduoda ją „grandine“ ir iškart įvykdo.

9. Grupinės sanglaudos pratimas.

Mūsų „debesys“ pasiekė mišką. (Įjungtas garso įrašas „Gamtos garsai“._ Užmerkite akis ir pabandykite pamatyti mišką. Įsivaizduokite, kad esate medis. Raskite jam vietą miške. Pasirinkite patogią vietą grupėje, kurioje jis yra patogu „medžiui“ siūbuoti šakas, augti aukštyn ir net šokti.

Vienišas medis atviras visiems vėjams. Vasarą karšta, o žiemą šalta, net gyvūnui sunku pasislėpti po vienišu medžiu. Kitas reikalas, kai šalia yra geri ir ištikimi draugai. Ateikite vieni pas kitus. Tegul jūsų medžiai sudaro kelias giraites. Atsargiai ir švelniai pirštais palieskite lapus.

Dabar nupieškime stiprų ir galingą medį. Atsistokite vienas šalia kito ratu. Koks didžiulis medžio kamienas! Jo šakos driekiasi aukštyn ir persipina viena su kita. Tokioje karūnoje šilta ir jauku voverėms ir paukščiams. Ir pats medis nieko nebijo: nei karščio, nei lietaus, nei sniego, nei krušos.

10. Išvados ir vertinimas.

Apie kokias tris vandens būsenas sužinojome šiandien? (Kietas – sniegas ir ledas, dujinis – garai, skystas – vanduo).

Kuris iš trijų vandens transformacijų jums patiko labiausiai?

Su kokia vandens būsena dažniausiai susiduriame kasdieniame gyvenime? Kaip manai, į kokią vandens būseną dažniausiai panašiai? Kodėl?

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga darželis Nr. 33 „Firefly“ Rostovo srities kaimas Egorlykskaya

Teminės savaitės dienos santrauka

„Gerų darbų diena“

parengė mokytojas

Lokot Nadežda Leonidovna

Stanica Egorlykskaya

2015

Pirmoji dienos pusė.

Individualus darbas su vaikais.

Darbas gamtos kampelyje.

Tikslas: tobulinti darbo įgūdžius prižiūrint augalus; ugdyti sąmoningą požiūrį į rūpinimąsi gyvais daiktais; ugdyti norą daryti gerus darbus visoms gyvoms būtybėms.

Pokalbis: „Aš esu pagalbininkas“.

Tikslas: ugdyti jautrų požiūrį į savo artimuosius, poreikį gerais darbais įtikti tėvams.

Staigmenos akimirka.

Gerumo fėja padovanojo mums stebuklingą gėlę ir prašo padėti jai pražysti. Bet taip gali nutikti tik tuo atveju, jei darome gerus darbus: nieko neįžeidžiame, visiems padedame, ateisime į pagalbą, kai kam nors blogai, nepaliksime vienas kito bėdoje. Ar esate pasiruošę padėti gėlei pražysti? (Taip) Šiandien skelbiame Gerų darbų diena!

Rytinės mankštos.

Tikslas: lavinti kūno raumenis, gerinti savo sveikatą.

Valgyklos pareiga

Tikslas: ugdyti norą rūpintis savo bendražygiais, norą padėti suaugusiems.

Pusryčiai.

Tikslas: ugdyti norą valgyti sveiką maistą, tobulinti maisto kultūrą.

Didaktinis žaidimas „Pavadink 1,2,3 pavojingą objektą“

Tikslas: priminti apie pavojingų daiktų tvarkymo taisykles, kad nepakenktumėte sau ar kitiems žmonėms.

Eskizas "Pasakyk" geras žodis, komplimentas bendražygiui"

Tikslas: pratinti vaikus vartoti mandagius žodžius, vartoti išraiškas, veido išraiškas ir laikyseną.

Saugumo akimirka.

Pavojingų situacijų aptarimas

Tikslas: kartoti įvairių transporto rūšių pavadinimus; ugdyti elgesio, stebėjimo ir pagarbos kelių eismo taisyklėms kultūrą.

Skaitymas grožinė literatūra.

A. Barto „Vovka – gera siela“

Tikslas: ugdyti gebėjimą vertinti kūrinio herojų veiksmus.

Pasiruošimas pasivaikščioti.

Tikslas: tobulinti įgūdžius rengtis tam tikra seka; ugdyti norą rūpintis vieni kitais ir padėti bendražygiams.

Vaikščioti.

Stebėti pavasario ženklus.

Tikslas: tobulinti įgūdžius užmegzti ryšius tarp negyvosios ir gyvosios gamtos; ugdyti stebėjimą, dėmesį, gebėjimą analizuoti, lyginti ir pagal tai, ką matote, daryti išvadas.

Meninis žodis

Skaityti Tyutchevo eilėraštį „Laukuose sniegas vis dar baltas“

Tikslas: ugdyti domėjimąsi poezija; sustiprinti pavasario ženklus.

Dirbti su liaudies ženklas:

Jei pavasarį sniegas greitai tirpsta ir vanduo bėga sklandžiai, vadinasi, vasara šlapia.

Tikslas: supažindinti su mūsų protėvių pastebėjimais.

Didaktinis žaidimas „Paaiškintojai“

Tikslas: ugdyti monologinę kalbą, loginio mąstymo elementus; ugdyti norą ateiti į pagalbą draugui.

Žaidimas lauke „Senelis Mazai“

Tikslas: ugdyti rūpestingą požiūrį į gyvūnus; lavinti reakcijos greitį ir miklumą.

Individualus darbas

Žiūrint į albumą „Mano kaimas“

Tikslas: patikslinti vaikų žinias apie kaimo įžymybes; ugdyti meilę ir meilės jausmą jai.

Lauko žaidimas „Burn, Burn Clear“

Tikslas: ugdyti vaikų ištvermę ir vengimą; ugdyti susidomėjimą liaudies žaidimais.

Darbas.

Lesinti paukščius.

Tikslas: ugdyti rūpestingą požiūrį į paukščius; sutvirtinti migruojančių ir žiemojančių paukščių pavadinimus.

Sėdimas žaidimas „Taip – ​​ne“

Tikslas: plėsti vaikų žodyną; ugdyti pagarbą vienas kitam.

Savarankiška vaikų veikla.

Siūlykite kamuolį, krepšį, kad išsiugdytumėte taiklumą ir gebėjimą mesti kamuolį abiem rankomis nuo krūtinės.

Siūlyti rinkti pelenų sėklas ir spurgus, siekiant stiprinti vaikų darbo įgūdžius; formuoti norą išlaikyti teritoriją švarią.

Darbas. Ženklų džiovinimas po pasivaikščiojimo.

Tikslas: ugdyti rūpestingą požiūrį į savo daiktus.

Sutejevo „Obuolio“ skaitymas

Tikslas: paaiškinkite vaikams, kas yra nesavanaudiška pagalba.

Atkreipkite vaikų dėmesį į stebuklingą gėlę. Gėlės žiedlapiai šiek tiek prasiskleidė. Paprašykite vaikų paaiškinti: „Kodėl mūsų gėlė pradėjo skleistis. "(Vaikai išvardija jų atliktus gerus darbus)

Miegamajame.

Klausytis instrumentinės muzikos.

Tikslas: paruošti vaikus ramiam miegui.

Popietė.

Gimnastika po miego.

Tikslas: padėti vaikams pabusti po miego

Vaikščiojimas refleksiniu taku, masažo kilimėliai.

Tikslas: vaikų plokščiapėdystės prevencija.

Žiūrint nuotraukas šios dienos tema.

Tikslas: išaiškinti vaikų mintis apie gerus ir blogus darbus bei jų pasekmes; lavinti vaikų kalbą; gebėjimas išreikšti sprendimą.

Vaidmenų žaidimas„Pagalbos paslaugos“

Tikslas: plėtoti žaidimo dialogą, žaidimo sąveiką; išmokyti žaidimuose parodyti aplinkinių žmonių gerus darbus.

Spausdintas stalo žaidimas „Žąsys ir gulbės“

Tikslas: ugdyti atsakomybę už jaunesnius; ugdyti gebėjimą žaisti pagal žaidimo taisykles

Popierinė konstrukcija „Skrynia geriems darbams“

Tikslas: toliau mokyti, kaip popieriaus lapą padalinti į kvadratus, iš jo padaryti erdvinius objektus (skrynią), detalių pagalba perteikti pasakišką skonį; suaktyvinti vaikų vaizduotę; tobulinti darbo su žirklėmis ir popieriumi įgūdžius; mokyti taupiai naudoti medžiagą; ugdyti tikslumą darbe, dėmesingą požiūrį į bendražygių prašymus.

Individualus darbas

Didaktinis žaidimas „Gerai - blogai“

Tikslas: išmokyti išreikšti savo gyvenimą, įvertinti veiksmą ir suplanuoti savo elgesį tam tikroje situacijoje.

Žvelgiant į stebuklingą gėlę su vaikais. Gėlė pražydo. Apibendrinkite dieną. Pasikalbėkite su vaikais apie gerus darbus, kuriuos jie padarė per dieną. Padovanokite kiekvienam vaikui gerumo gėlę.

Darbas su tėvais

Konsultacija „Gerumo ugdymas“

Naudotos literatūros sąrašas

1. Alyabyeva E.A. Teminės dienos ir savaites darželyje. M., 2010 m.

2.Golitsyna N.S. Ikimokyklinukų supažindinimas su socialine realybe. M., 2005 m

3. Dolgova T.L., Kravčenko I.V. Vaikščioja darželyje. Vyresniųjų ir parengiamųjų grupių. Sfera, 2010 m

4. Lishtvan Z.V. Statyba. M., 1981 m.

„Gerumo savaitė“ darželyje „Ivuška“

Darželyje „Ivuška“ nuo 06.02 d. Iki 2017 m. vasario 12 d. vyko Gerumo savaitė.
Kurio šūkis buvo frazė: „Tegul mūsų gyvenimas būna įdomus, o darbai – geri!
Pagrindinis „Gerumo savaitės“ tikslas buvo sukurti pozityvią psichologinę atmosferą darželyje, harmonizuoti vaikų ir tėvų santykiai, mažinant vaikų ir mokytojų psichoemocinį įtampą.
Užduotys:
. Suteikite žmonėms supratimo, šilumos ir džiaugsmo
. Suaktyvinti ugdymo proceso dalyvių kūrybinį potencialą, kurti sėkmės jausmą.
. Skatinti ikimokyklinukų asmenybės raidą;
. Padidinti visų ugdymo proceso dalyvių pasitikėjimo lygį.
Gerumo savaitės principai:
. Vientisumas ir išsamumas;
. Kiekvienos dienos išskirtinumas ir dėmesys;
. „Viso darželio“, visų ugdymo proceso dalyvių aprėptis;
. Savaitinių renginių integravimas į ugdymo procesą.

Kiekviena diena turėjo savo pavadinimą ir edukacinę užduotį.
Pirmadienis – geros nuotaikos diena. „Gerumo savaitės visiems“ skelbimas. Tėveliai, vaikai ir mokytojai pasiūlė, kaip gerai praleisti savaitę. Grupės žaidė žaidimą „Nuotaikos vaivorykštė“.


Antradienis paskelbtas Supratimo diena. Kurio pagrindinė užduotis buvo išgirsti visus ugdymo proceso dalyvių pageidavimus ir juos paskirstyti laikui bėgant, atsakant į klausimus: Kas? Kaip? Kada? Grupės surengė knygų parodą „Gerumo puslapiai“, mokytojai atrinko medžiagą „Filosofų ir rašytojų posakių ir posakių galerijai „Mintys garsiai“. Tėveliai užpildė sieną sveikinimais ir linkėjimais.

Trečiadienis paskelbtas Gerų darbų diena. Geri darbai kiekvienam visada skirtingi. Kažkas padeda mamai, kažkas aplanko močiutę, kažkas išmoksta eilėraštį seneliui ir dainą tėčiui. Senoliai dovanojo vaikams žaislus, o vaikai lesino paukščius – darydami gerus darbus gamtai. Vaikai ir suaugusieji grupėmis organizavo „Darbo nusileidimą“, o kažkas pasodino „Gerų darbų medį“. Ir jūs negalite suskaičiuoti visų atvejų.


Penktadienis yra apkabinimų diena. Vyresnių grupių vaikai paruošė mažytes staigmenas – jaustukus ir įteikė vaikams, o mokytojos pasveikino tėvelius su „Geros dienos linkėjimų žvaigžde“.
Savaitė nesibaigia penktadienį, todėl buvo susumuoti tarpiniai Gerumo savaitės rezultatai, priimti tėvų, mokytojų ir, žinoma, vaikų atsiliepimai bei pasiūlymai.


Šeštadienis paskelbtas sniego diena. Kiekvienas, žinoma, jei nori, būtinai turėtų bent kartą nusileisti bet kuria mūsų miesto čiuožykla, juolab kad dabar tai leidžia padaryti orai.
Sekmadienis yra vitamino C diena. Kad nesusirgtumėte šeštadienį slidinėjant nuo kalnų ir sekmadienį dalyvavus miesto slidinėjimo lenktynėse ar aktyviai džiuginant lenktynių dalyvius, būtinai reikia išgerti arbatos su medumi, citrina ar erškėtuogėmis. O geriausias patikrintas sveikatos receptas tikrai bus išdalintas darželinukų šeimoms.

Ir vėl pirmadienis. estafetės perdavimo diena. Nuo 13.02. vyresni vaikai ir parengiamosios grupės išvyko į kaimyninius darželius - Nr.4 „Pasaka“ ir Ikimokyklinio ugdymo grupės 4 mokykloje su tikslu tęsti gerumo savaitę, perduodant ją kaip estafetę į geranoriškas, atsakingas rankas.

Mums labai patiko ši patirtis ir norime, kad tai mūsų sodo tradicija!

Ir pradedame naują kampaniją: „Tai nėra smulkmena, tai kažkieno gyvenimas“

Savivaldybės biudžetinės ikimokyklinės ugdymo įstaigos lopšelis-darželis Nr.33 „Firefly“

MINI PROJEKTAS

„Gerų darbų savaitė“

vidurinėje grupėje

"KODĖL"

Užbaigė mokytoja: Grebenščikova E.V.

Ulan Udė

Mini projektas „Gerų darbų savaitė“

Tikslas: Ugdyti teigiamus vaikų charakterio bruožus, skatinti kolektyvo vienybę, motyvuoti vaikus įsipareigoti geri tikslai, malonus daryti dalykus kitų žmonių labui.

Užduotys:

1. Formuoti pažinimo, reguliavimo ir komunikacinius bendravimo įgūdžius.

2. Skatinti emocinį, dvasinį, dorovinį ir intelektualinį tobulėjimą.

3. Ugdykite pasitikėjimą savimi ir savo galimybėmis.

4. Formuoti vaikuose teigiamą požiūrį į visus žmones.

5. Išsiaiškinti vaikų mintis apie gerus ir blogus veiksmus bei jų pasekmes, ugdyti gebėjimą reikšti savo požiūrį;

6. Skatinti vaikus imtis pozityvių veiksmų ir darbų;

7. Ugdykite norą palikti „gerą pėdsaką“ apie save kitų žmonių širdyse ir sielose.
8. Išmokykite vaikus vengti kivirčų, pasiduoti ir derėtis tarpusavyje.
9. Paaiškinkite vaikams, kad geri darbai teikia džiaugsmo.
10. Papasakokite vaikams apie darbo naudingumą ir svarbą.

11. Stiprinti mandagaus bendravimo taisyklių žinias.

12. Tobulinti bendravimo įgūdžius (gebėjimą išklausyti draugą, nuoširdžiai reikšti savo nuomonę, parodyti geranoriškumas pagal kitų vaikų sprendimus).

13. Skatinkite vaiko norą pasiekti geri tikslai.

14. Ugdykite gerumas, reagavimas, draugiškumas, noras ką nors padaryti dėl kitų žmonių, būti jiems naudingas.

Tikėtinas rezultatas:

1. Sukurti grupėse būtinas sąlygas susipažinti su pagrindinėmis visuotinai pripažintomis santykių su bendraamžiais ir suaugusiaisiais normomis ir taisyklėmis.

3. Vaikų gebėjimas derėtis ir teikti paramą vieni kitiems.

4. Atsargus požiūris į supantį pasaulį, savęs ir savo rūšies pažinimas.
5. Humaniškų jausmų ugdymas.

6. Sukurti darbo sistemą, skirtą supažindinti vaikus su kūriniais, patarlėmis ir priežodžiais apie Gerai.

Parengiamasis etapas:

1. Temos, tikslo ir uždavinių apibrėžimas;

2. Supažindinti vaikus ir tėvelius su projektu;

3. Sudominti kiekvieną vaiką projekto tema, palaikyti jo smalsumą ir tvarų domėjimąsi problema;

4. Įtraukite tėvus į bendrą darbą projekte.

Projekto dalyviai: vaikai (5-6 m.), mokytoja, tėvai.

Data:viena savaitė.

Darbas su tėvais:

  1. 1. Tėvų ir vaikų pokalbis tema: „Elgesio taisyklės darželyje“
  2. 2. Plakatas „Gerų žodžių medis“

Projekto veiklos produktas: pokalbiai apie gėrį, eilėraščiai apie gerumą, garso įrašai apie gerumą, didaktiniai žaidimai, piešiniai „Šilti delnai“, širdelių lipdymas, aplikacija - dovana vaikams jaunesnioji grupė, kolektyvinis darbas - plakatas “Gerų darbų medis”.

Paskutinis etapas:

1. Projekto pristatymas

2. Fotoreportažas: „Mūsų geri darbai“

3. Staigmenos akimirka

Pagrindinė scena:

1 diena – „Gerų darbų taupyklės atidarymas“

2 diena – „Mandagumo diena“

3 diena – „Mažasis pagalbininkas“

4 diena – „Gera širdis“

5 diena – „Aplankyti vaikus“

pirmadienis. "Pakalbėkime apie gerumą"

Rytas

Pokalbis tema: „Mano geri darbai“

Tikslas: Paaiškinti vaikų sampratą gerus ir blogus darbus, ugdyti gebėjimą kritiškai vertinti veiksmai, ugdyti dėmesį ir teigiamą požiūrį į gražią veiksmai neigiamų apraiškų kitų elgesyje pasmerkimo jausmas, siekiant ugdyti norą demonstruoti teigiamą gyvenimo kokybę. Pratinkite vaikus reikšti savo mintis pilnais, gramatiškai taisyklingais sakiniais, ugdykite išraiškingą kalbą.

Grožinės literatūros skaitymas: G. Šalajeva „Elgesio taisyklės gerai išauklėtiems vaikams.

Dainų apie gerumą garso įrašų klausymas: „Jei esi geras“ muzika.

M. Pliatskovskis, B. Saveljevo žodžiai iš animacinio filmo „Katino Leopoldo gimtadienis“, „Gerumas“ iš animacinio filmo „Kiaulės Funtiko nuotykiai“, „Kas yra gerumas? (grupė „Barbariki“).

„Gerų darbų kiaulės banko“ kūrimas

Vaikščioti

P/n „Tih-tibi-dvasia“

Tikslas: pašalinti neigiamas nuotaikas ir atkurti jėgas.

D/žaidimas „Ką reiškia būti malonus

Darbo veikla: gėlyno laistymas grupės valdoje

Tikslas: Ugdyti vaikų elgesį ir pozityvius santykius: gebėjimą dirbti draugiškai ir nuosekliai, bendromis pastangomis pasiekti norimą rezultatą, geranoriškai vertinti bendražygių darbą, parodyti rūpestį bendražygiu, teikti jam pagalbą. ir kt.

Popietė

Komandos formavimo žaidimas: „Magic Pictures“

Tikslas : ugdyti įprotį įvertinti savo indėlį į komandinį darbą.

antradienis. "Mandagumo diena"

Rytas

Pokalbis tema: „Mandagumas“

Tikslas: Išmokyti vaikus vartoti mandagius žodžius, ugdyti tinkamus kultūringo elgesio įgūdžius, laikytis etiketo taisyklių, pasitelkiant literatūros herojų atvaizdus, ​​skatinti teigiamas elgesio formas ir slopinti neigiamas. Kad su kitais reikia bendrauti ramiai, nešaukiant, kad prašymus reiktų reikšti mandagiu tonu.

Skaitant V. Majakovskio „Kas yra gerai, o kas blogai“

Piešinys: „Šilti delnai“

Tikslas: tęsti pristatymą netradicinė technologija piešimas (delnas); lavinti kūrybinę vaizduotę, dėmesį, smulkiosios motorikos įgūdžius ir rankų judesių koordinavimas, estetinis gamtos pasaulio suvokimas; lavinti motorinius įgūdžius.

Žodžių žaidimas „Komplimentai“

Tikslas: išmokyti vaikus rasti vienas kitam gerų bruožų, sakyti vienas kitam komplimentus ir gražius dalykus.

Vaikščioti

Kamuolio žaidimas « Malonūs ir mandagūs žodžiai» .

Tikslas: lavinti vaikus tarimo mandagūs žodžiai, taiklumas, vikrumas priimant kamuolį iš mokytojo; ugdyti bendravimo kultūrą.

Popietė

Komandos formavimo žaidimai: „Pelė ir pelėkautas“

Tikslas: išmokyti vaikus įveikti problemas.

trečiadienį. „Mažojo pagalbininko diena“

Rytas

Pokalbis tema: „Pagalba tėvams namuose“

Žodžių žaidimas: „Vėjas pučia...“

Tikslas: aktyvumo skatinimas, sanglaudos ugdymas, dėmesingumo ugdymas, raumenų įtampos mažinimas.

Eilėraščio apie gėrį išmokimas mintinai

Pagalba jaunesnysis mokytojas stalo serviravimo metu.

Vaikščioti

Didaktinis žaidimas: „Viskas atvirkščiai“

Tikslas: išmokyti vaikus sudaryti antoniminius veiksmažodžius.

Lauko žaidimas: „Žąsys – gulbės“

Tikslas: Ugdyti vaikų savikontrolę ir gebėjimą atlikti judesius, kai duodama signalą. Treniruokitės bėgiodami vengdami. Skatinti kalbos vystymąsi.

Darbo veikla: šiukšlių išvežimas grupės aikštelėje

Tikslas: Išugdyti teisingą vaikų požiūrį į savo darbą: darbštumą, norą dalyvauti bet kokiame darbe nevengiant nemalonaus darbo, norą atlikti kiekvieną užduotį ir įprotį stengtis ir pan.

Popietė

ketvirtadienis. „Gerų širdžių diena“

Rytas

Pokalbis tema: „Gėris ir blogis“

Tikslas: Išmokyti moraliai įvertinti herojų veiksmus, auklėti noras būti maloniam ir žmogiškam. Padėti suprasti, kad maloniu žmogumi galima vadinti žmogų, kuris visada padeda kitiems ir nelieka abejingas kitiems žmonėms sunkiose situacijose.

Mokykite atskirti gerus darbus, sukurkite norą daryti gerus darbus aplinkiniams žmonėms.

ER.„Širdelių“ gaminimas iš druskos tešlos

Tikslas: Supažindinti su testoplastikos technika, skatinti domėjimosi modeliavimu iš druskos tešlos ugdymą. Ugdykite kūrybiškumą, vaizduotę, fantaziją.

Vaikščioti

Didaktinis žaidimas: „Truputį pagalvosiu, paplekšnosiu delnu“

Tikslas: išmokyti vaikus sudaryti būdvardžius iš daiktavardžių.

Lauko žaidimai: „Spąstai“

Tikslas: Ugdyti vaikų gebėjimą analizuoti savo elgesį, lyginant jį su visuotinai priimtomis normomis.

Popietė

Žodžių žaidimas: „Garvežys“

Tikslas: Išmokyti vaikus įveikti izoliaciją ir pasyvumą.

penktadienis. "Draugystės diena"

Rytas

Pokalbis šia tema: “ Geras draugasžinomas bėdoje"

Tikslas: formuoti idėją, kad tikras draugas moka užjausti ir padėti sunkiais laikais; ugdyti gebėjimą būti gailestingiems vienas kitam.

Žaidimas: „stebuklingos rankos“

Tikslas: optimizuoti santykius grupėje, skatinant fizinį kontaktą tarp vaikų; ikimokyklinio amžiaus vaikų egocentrizmo ir emocinio susvetimėjimo įveikimas.

Taikymas. Dovanų gamyba mažiems vaikams

Vaikščioti

Didaktinis žaidimas: „Įvertink veiksmą“

Tikslas: pasakojimų paveikslėlių pagalba ugdyti mintis apie gerus ir blogus darbus, apibūdinti ir įvertinti veiksmus, ugdyti jautrumą ir geranoriškumą.

Lauko žaidimai: „Gyvatė“

Tikslas: lavinti miklumą ir koordinaciją, gebėjimą veikti kartu

Popietė

Žodžių žaidimas: „Vardai-savybės“

Tikslas: ugdyti savigarbos ir savigarbos jausmą.

Jaustukų skaičiavimas už gerus darbus. Staigmenos akimirka: dovana grupei.